Text Size

Natala

Interpretare astrograma

Moderatori: corina, admin

Re: Interpretare astrograma

Mesajde aniaana14 » 12 Ian 2011, 16:34

La multi ani!!!!!Sa aveti cu totii un an bun, plin de bucurii, sanatate si pace in suflet!
Ma ajutati si pe mine va rog, cum interpretati voi toate conjunctiile acelea din balanta si cuadraturile cu saturn din astrograma mea? 14 oct. 1974, 21:45, Buzau(com. Posta Calnau)
aniaana14
Incepator

Mesajde pastiu.andra » 17 Ian 2011, 12:21

:-)
Ultima oara modificat de pastiu.andra pe 02 Feb 2011, 09:57, modificat 1 data in total.
pastiu.andra
Incepator

Mesajde rosoiuroxana » 17 Ian 2011, 13:44

buna ziua in primul rand si la multi ani pe anul acesta
ma numesc Roxana Rosoiu sunt nascuta pe 16.01.1983 la ora 22:30 in Ploiesti prahova
sincer imi place la nebunie si mi-ar place enorm sa stiu mai multe despre astrologie. dar nu cunosc planetele ce semne au si multe altele.sper ca o data sa imi permit sa merg la un curs de astrologie.
am citit despre mine si am inteles ca trebuie sa citesc la ascendent. (fecioara in cazul meu)
as fi vrut sa raspundeti si mie daca imi voi schimba si eu locuinta si daca voi mai avea copii.am deja o fetita de 2 ani si 5 luni.si sa imi spuneti despre casnicia mea care nu merge asa bine.
imediat va trimit si astrograma
rosoiuroxana
Incepator

Mesajde rosoiuroxana » 17 Ian 2011, 13:51

nu stiu cum sa o salvez sa o trimit.ma ajuta careva?
rosoiuroxana
Incepator

Mesajde mihaela_me » 17 Ian 2011, 13:58

rosoiuroxana scrie:nu stiu cum sa o salvez sa o trimit.ma ajuta careva?
Atasamente
rosoiuroxanaWRIGC1.JPG
rosoiuroxanaWRIGC1.JPG (95.32 KiB) Vizualizat de 1074 ori
http://astrocode.ro

Ai un mesaj pentru mine? Imi poti scrie pe adresa: mihaela@astrocode.ro

N-o lua personal daca raspund mai greu. O fac in limita timpului disponibil. Multumesc!
mihaela_me
Astrolog

Mesajde rosoiuroxana » 17 Ian 2011, 15:24

si ce imi puteti raspunde?
rosoiuroxana
Incepator

Mesajde rosoiuroxana » 17 Ian 2011, 17:20

imi puteti spune care sunt semnele pentru zodii, pentru planete?
rosoiuroxana
Incepator

Mesajde pastiu.andra » 19 Ian 2011, 11:57

rosoiuroxana scrie:imi puteti spune care sunt semnele pentru zodii, pentru planete?

viewtopic.php?f=38&t=189
pastiu.andra
Incepator

Mesajde mari_oara » 27 Ian 2011, 23:59

Pe mine ma intereseaza cateva aspecte dar orice remarca o preiau cu interes. :mrgreen:

Ce semnifica conjunctia venus-lilith-uranus (pe semn, nu la orb) in scorpion? :(

Luna in berbec facand opozitii la mercur/saturn/jupiter/pluto in balanta si nu in foarte placute aspecte cu venus si uranus imi lezeaza viata sentimentala?

Cum arata viata mea profesionala din perspectiva voastra?

Ce ar fi mai autentic, sistemul Placidus sau Whole House system?

E posibil ca o stransa cuadratura soare-neptun sa dea acut senzatia ca de fapt esti in zodia opusa celei solare, respectiv in pesti? :lol:

P.S.

Extraordinar site, complet, usor de accesat si estetic. Felicitari Corina!

Foarte altruista ideea topicului, de laudat.

Datele mele: 16.09.1981, ora 16:30, Tg-Mures.

Multumesc mult. :roll:
mari_oara
Incepator

Mesajde corina » 06 Feb 2011, 15:19

@mari_oara: Te simti Pesti? :)

Sa le luam pe rand: pentru analiza unei astrograme eu folosesc sistemul placidus ceea ce in practica s-a dovedit extrem de util. Sistemul caselor egale il folosesc pentru Horoscopul generalizat.

Soare in patrat cu Neptun: este un aspect care predispune spre...evadare, spre visare si uneori auto-iluzionare. Neptun fiind guvernatorul pestilor, cea de-a 12-a zodie aduce provocarile marcate de aceasta. In cazul tau el se afla in casa a 11-a si indica prieteni, sperante, idealuri. Trebuie sa dai dovada de mult realism in aceasta sectiune a vietii tale deoarece altfel te vei confrunta cu situatii care nu sunt ceea ce ai crezut. Visele si asteptarile tale trebuie sa se bazeze pe realitate in caz contrar riscand sa iti provoci fie daune materiale (caci soarele se afla in casa a 8-a) sau situatii de criza care sa te schimbe total pe parcursul vietii. De asemenea vei constata de multe ori, mai ales daca lucrezi in cadrul unei corporatii ca exista tendinta ca altii sa te induca deliberat ineroare.

Venus in Scorpion indica tipul de afectivitate, citeste de aici ultima parte, mie mi s-a parut extrem de interesant mitul pentru a descrie aceasta influenta: http://blog.astrospot.ro/venus-in-misca ... 3-valente/ . pe de alta parte, pentru tine venus este guvernatorul casei a 4-a a familiei, relatiei cu mama ta si a caminului tau. Extrapoleaza cele mentionate mai sus si in aceste directii. Fpatul ca se afla in casa a 9-a mai poate semnifica si faptul ca spre batranete fie vei avea o etapa extrem de spirituala sau vei trai in strainatate.

Opozitia dintre Luna si mercur indica faptul ca nu de putine ori te confrunti cu situatii in care emotiile tale nu sunt in concordanta cu ratiune. Una este ceea ce simti, altceva ceea ce este rational si logic; opozitia Luna - Pluto este mult mai complexa si se refera la situatii emotionale profude, transformatoare iar uneori poate duce la dezvoltarea unor atasamente emotionale care nu iti sunt neaparat benefice iar in ceea ce priveste Luna - Venus relatiile tale nu sunt intotdeauna mutumitoare sau o iesire emotionala iti poate afecta negativ o relatie la un moment dat insa faptul ca ai Luna in trigon Cu Neptun, ai intuitia necesara de a stii ce trebuie si ceea ce nu trebuie sa faci si daca alegi sa o urmezi..poti sa eviti multe din cele mentionate mai sus.

Faptul ca Uranus se afla in Scorpion este aspectul unei generatii, este dorinta genereatiei respective de eliberare financiara (cat ne-ar fi placut o lume in care sa nu conteze aspectele materiale) si in acelasi timp faptul ca aspectele legate de libertate, de egalitate vor fi subiectul unor schimbari destul de mari de-a lungul vietii. Pentru tine in particular, Uraus este co-guvernatorul casei 1 ceea ce indica faptul ca tu ai o profunzime in tine pe care nu constientizezi intodeauna dar care iese la iveala atunci cand ai nevoie (aspectul este dublat de influenta Soarelui din casa a 8-a) si fiind in casa a 10 intareste influenta ascendentului in Capricorn.

Lilith in Scorpion...te avertizeaza asupra riscurilor financiare, a unei posibile atractii fata de situatiile provocatoare si fiind in 10 asupra relatiei tale cu autoritatile, superiorii sau tatal tau. Indica o nevoie de a te afirma care nu de putine ori te poate duce in situatia in care te razvratesti importiva celor mentionate mai sus si genereaza situatii dificile. Din punct de vedere profesional esti o persoana ambitioasa si care nu cred ca are o viata destul de linistita la acest capitol sau va intalni cu siguranta provocari in aceasta zona. Aspectul este sustinut de Luna in Berbec (emotiile tale care iti determina actiunea), Soarele in casa a 8-a, Ascendentul in Capricorn, Marte in 7 - relatiile tale de parteneriat si alaturi de Luna indica spirit competitiv, casa a 10-a in Scorpion - fie ai o meserie care presupune provocari sau acestea sunt legate de ambitiile tale personale.
www.astrospot.ro
corina
Astrolog

AnteriorUrmatorul

Inapoi la Natala